Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låssmedstjänster till polisregion Syd
Referensnummer: A055.245/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten är i behov av låssmedstjänster inom polisregion Syd och upphandlingen avser ramavtal för leverans av dessa tjänster.
Uppdraget avser låsöppning samt återställning till minst likvärdig standard och till låsbart skick.
Leverantören har ingen skyldighet att acceptera Polismyndighetens avrop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44522000 Haspar, låsdelar och nycklar, 44522400 Låsdelar, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen