550170-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Vellinge: Parkeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning m.m. inom Vellinge kommun
Referensnummer: UH-2023-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
i.        parkeringsövervakning,
ii.        parkeringsövervakning och hantering av avgiftsbelagda parkerings-platser (sommarparkeringar) däri inbegripet tillhandahållande av parkeringsautomater och sms – samt applikationstjänster för betalning av parkering och avgiftsupptagning, samt
iii.        flyttning av fordon inom Vellinge kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen