Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Intraorala skanners
Referensnummer: 21/121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111500 Tandröntgen
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför kommande upphandling önskar Folktandvården i Region Kalmar komma i kontakt med leverantörer som tillhandahåller lösningar för digital skanning av tänder, så kallade intraorala skanners.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 38520000 Skannrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI inför leverantörshearing för intraorala skanners