Ej optionsförlängda produktgrupper i pågående avtal injektion och infusion (upphandling med diarienummer RS 1497-2015) samt komplettering motsvarande utökat behov i VGR.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141220 Kanyler, 33141624 Infusionsaggregat, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33194120 Infusionsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av ej optionsförlängda produktgrupper i pågående avtal injektion och infusion (upphandling med diarienummer RS 1497-2015) samt komplettering av produkter motsvarande utökat behov i VGR.