550302-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinska specialisttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR Öron, näsa hals
Referensnummer: UH-2019-57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar medicinska rådgivare inom:
1. Allmän, öron, bihålor inkl. kirurgi
2. Audiologi
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Allmän, öron, bihålor inkl. kirurgi
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121200 Medicinska specialisttjänster, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66515000 Skadeförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Audiologi
Del nr: 2