2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategiskt Ramavtal - Framtidens Campus - Luleå
Beskrivning: Beställaren har behov av att hitta en strategisk samverkanspartner för att kunna möjliggöra omställningen av Campus Luleå. Projektet går under namnet Framtidens Campus Luleå = FCL
Intern identifierare: 25/137
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Strategiskt ramavtal för framtidens Campus - Luleå
Intern identifierare: 1765273-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Samverkansentreprenad
Beskrivning: Strategisk ramavtal för bygg- och anläggningsarbeten i Luleå
Intern identifierare: 1765274-1