2. Förfarande
Förfarande
Titel: Multifunktionsskrivare (MFP) med tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av fabriksnya Multifunktionsskrivare från ett och samma fabrikat (de senaste modellerna) med tillhörande produkter och tjänster. Uppskattad nyttjandelängd per multifunktionsskrivare är minst sex (6) år.
Intern identifierare: 2024-100
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000