550373-2019 - ÄndringSverige-Jönköping: Försäkringar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsskydd
Referensnummer: RJL 2019/1471
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser försäkringsskydd för Region Jönköpings län omfattande egendomsförsäkring, följdskadeförsäkring, skogsförsäkring, ansvarsförsäkring, förmögenhetsskada LOU, förmögenhetsbrottsförsäkring, allriskförsäkring datorer, GDPR samt tjänstereseförsäkring.