Konsulter för projektledning, projektering och kontrollansvar inom Bygg
Referensnummer: KS 2022/276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hammarö, Kil och Forshaga kommuner upphandlar ett ramavtal för konsulter som utför projektering, utredning, kontrollansvar enligt PBL, projektledning och besiktning inom byggområdet (ej konstruktion).