II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45314300 Kabelutrustning, 45314310 Kabelläggning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SVT präglas av kvalitet, kontinuerlig tillgänglighet och vi har ett högt förtroende hos våra tittare. SVT ställer därmed höga krav på leverantörer och samarbetspartners gällande kvalitet, garanti och kompetens samt på utförandet och det slutliga resultatet. För att tillgodose det löpande behovet av installationstjänster inom verkningsområdet avser SVT att upphandla ramavtal för ”Installationstjänster”.