550451-2019 - ResultatSverige-Linköping: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klimatrehabilitering
Referensnummer: UC-2019-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att ge aktuella patientgrupper tillgång till intensiv rehabilitering under en sammanhållen period i stimulerande miljö.
Anbudsområden
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde: Klimatrehabilitering för patienter med psoriasis.
Anbudsområde: Klimatrehabilitering för vuxna med neurologisk sjukdom (Funktionsgrupp A).
Anbudsområde: klimatrehabilitering för vuxna med neurologisk sjukdom (Funktionsgrupp B).
Anbudsområde: Klimatrehabilitering för barn och ungdomar med reumatisk sjukdom.
Tilldelning kommer att ske till maximalt två (2) leverantörer per anbudsområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85140000 Diverse hälsovård, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen