Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel till Askölaboratoriet
Referensnummer: SU FV-3819-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser främst drivmedelsleveranser till Askölaboratoriets fartyg och båtar vid hemmahamnen i Uttervik, Trosa. Leveranser ska dock kunna ske till hela Sveriges östersjökust inklusive Gotland. Drivmedel kommer att avropas då Stockholms universitet har behov och någon viss volym kan inte garanteras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen