55047-2021 - ResultatSverige-Nässjö: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmöbler
Referensnummer: 027-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun, Aneby kommun, Eksjö kommun, Vetlanda kommun och Sävsjö kommun är i behov av leverantör som kan tillhandahålla skolmöbler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39121200 Bord, 39122000 Skåp och bokhyllor, 39122200 Bokhyllor, 39122100 Skåp, 39160000 Skolmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen