Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtalsupphandling för avrop efter behov av schakt- och rörläggningsarbeten för huvudvattenledningar med tillhörande markåterställningsarbeten.
Välkomna med era anbud!
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231110 Rörläggningsarbete, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen