55049-2021 - ResultatSverige-Malmö: Skolmåltider
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lunch till gymnasieskola
Referensnummer: GYVF-2020-3926
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894210 Skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen innebär att servera lunch till elever från idrottsgymnasiet med start hösten 2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen