Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss/RFI - Ramavtal för konsultmäklare
Referensnummer: 18/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetskontoret har för avsikt att under början på 2019 annonsera en upphandling avseende ramavtal för konsultmäklare.
Denna externa remiss/RFI syftar till att potentiella leverantörer ska kunna komma med synpunkter på hur förfrågningsunderlaget bör utformas innan upphandlingen annonseras.
Upphandlingen omfattar främst mäklartjänster av tekniska konsulter inom framförallt byggområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI. Konsultmäklare. Fastighetskontoret.