550533-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
202236 Städtjänster Reserverad
Referensnummer: SVT202236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges television AB tillsammans med Sveriges radio AB upphandlar städtjänster som reserverad upphandling