See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tredjepartslogistik 3PL till Förbrukningshjälpmedel i hemmet
Beskrivning: Upphandling av tredjepartslogistik (lager, logistik och distribution) för SLSOs enhet Förbrukningshjälpmedel i hemmet, FHH.
Intern identifierare: SLSO 2023-3810
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60161000 Pakettransporter, 79921000 Paketering, 79991000 Lagerhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän orientering och administrativa villkor
Beskrivning: Tredjepartslogistik för Förbrukningshjälpmedel i hemmet
Huvudklassificering (cpv): 60160000 Posttransport på väg
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på tjänsten
Beskrivning: Tredjepartslogistik för Förbrukningsmedel i hemmet
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsvillkor
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Miljökrav
Beskrivning: Krav på miljömässiga transporter