550709-2020 - PlaneringSverige-Göteborg: Särskilda nättjänster för företag
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Operatörstjänster och kundgränssnitt för fordons laddning
Referensnummer: 20-0201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64214000 Särskilda nättjänster för företag
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborg Energi vill genom detta underlag undersöka vilka potentiella leverantörer som finns på marknaden för en kommande upphandling av operatörstjänster och kundgränssnitt för fordons laddning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen