550769-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter Planarkitekt
Referensnummer: 23094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun agerar inköpscentral och upphandlar ramavtal avseende Tekniska konsulter inom området Planarkitekt för Umeå kommun och de som är anslutna till inköpscentralen i enlighet med förfrågningsunderlag.