2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-drift Azure
Beskrivning: Upphandlingen avser en IT-driftpartner Azure för arbete med drift, underhåll, incidenthantering och utveckling av kommunens Azure-miljö.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117078:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72222300 IT-tjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Databas-tjänster och säkerhetstjänster