Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for Information on Satellite Reception
Referensnummer: 2020/2127/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
This RFI is executed by the Swedish Meteorological and Hydrological Institute (SMHI). SMHI are pleased to invite you to participate in this Request for Information (RFI)/technical dialogue regarding satellite reception.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32530000 Satellitbunden kommunikationsutrustning, 32531000 Satellitkommunikationsutrustning, 34712200 Satelliter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen