55087-2017 - ResultatSverige-Stockholm: FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Följeforskning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 8: Forsknings- och utvecklingstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen KTH är projektägare för ett regionalt utvecklingsprojekt benämnt Grön BoStad som löper under 3 år. Till detta projekt ska konsult för utvärdering, följeforskare, knytas. KTH bjuder in intresserade att lämna anbud på denna tjänst.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))