Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sustainable Aviation fuel
Referensnummer: SDA 2022-01595
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Procurement of SAF Sustainable Aviation Fuel to Stockholm Arlanda Airport
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09100000 Bränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The assignment covers joint procurement of a contract, together with other organizations on the Swedish market, of fuelling with Sustainable Aviation Fuel (SAF)