See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Geoteknik
Beskrivning: Beställaren avser att teckna ramavtal med tre (3) leverantörer. Ramavtalet omfattar geotekniska undersökningar, utredningar samt rådgivning för kommunala verksamheter, exempelvis byggnationer av väg, bro, kaj, fjärrvärme, VA, fastigheter samt detaljplaner. Avrop kan avse både planerade och akuta geotekniska uppdrag.
Intern identifierare: 2025/164
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Företagsuppgifter
Beskrivning: FÖRETAGSUPPGIFTER
Intern identifierare: 1741949-0
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsansvarig
Beskrivning: Enligt UHD
Intern identifierare: 1753931-1
Ytterligare klassificering (cpv): 38220000 Geologiska prospekteringsapparater
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsansvarig
Intern identifierare: 1753932-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: AUB.61 Uteslutning av anbudsgivare
Intern identifierare: 1753933-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: AUB.621 Krav på behörighet att utöva yrkesverksamhet
Intern identifierare: 1753934-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: AUB.622 Krav på ekonomisk och finansiell ställning
Intern identifierare: 1753935-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Uppdragsansvarig Geotekniker
Beskrivning: Efterfrågad information för handläggande geotekniker
Intern identifierare: 1753937-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Referensuppdrag 2 Uppdragsansvarig Geotekniker
Intern identifierare: 1753939-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Intygande avseende offererade konsulter - Uppdragsansvarig geotekniker
Intern identifierare: 1753938-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Handläggande Geotekniker
Beskrivning: enligt UHD
Intern identifierare: 1753940-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Referensuppdrag 2 handläggande geotekniker
Intern identifierare: 1753941-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Intygande avseende offererade konsulter - Handläggande Geotekniker
Intern identifierare: 1753942-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Fältgeotekniker
Intern identifierare: 1753943-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Intygande avseende offererad konsult - fältgeotekniker
Intern identifierare: 1753944-13
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Georitare
Intern identifierare: 1753945-14
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Intygande avseende offererad konsult - Georitare
Intern identifierare: 1753946-15
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Pris
Intern identifierare: 1767793-16