551153-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
C4 Energi - upphandling av ansvars-, miljö-, milöansvars- och rättsskyddsförsäkring
Referensnummer: 20/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren inbjuder härmed intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud avseende allmän
Ansvarsförsäkring, miljöförsäkring inkl. miljöansvar samt rättsskyddsförsäkring.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66513000 Rättshjälps- och allriskförsäkringar, 66513100 Rättsskyddsförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ansvarsförsäkring, miljöförsäkring inkl. miljöansvar samt rättsskyddsförsäkring