Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1021 Storköksservice Telge AB, Södertälje, Salem, Flen, Nykvarn
Referensnummer: TI 2020-1021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för förebyggande underhåll och service av befintliga storkök åt Telge AB, Södertälje kommun, Flen kommun, Salems kommun, Nykvarns kommun och dess helägda bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen