Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser service och reparation av bolagets fordon under hela avtalsperioden. Bolaget har i nuläget ca 90 fordon fördelat på 3 bilmärken (Volkswagen, Volvo och Mercedes) stationerade i Sundsvalls, Timrå och Nordanstigs kommun. Ett mindre antal av dessa fordon är el- och gasdrivna. Bolaget äger även ca. 20 släpvagnar av olika modeller som också kan komma att omfattas av detta avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Sundsvall kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Verkstadstjänster
Timrå kommun
Del nr: 2
verkstadstjänster
Nordanstig kommun
Del nr: 3