551239-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Zoologiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende djurhem för hund och katt samt andra smådjur för Västra Götalands län
Referensnummer: D.nr: 17394-114-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov av tillfälliga hem för omhändertagna
Djur. Tjänsten omfattar infångning, transport och uppstallning av katt, hund och övriga smådjur.
Upphandlingens delområden är:
1. Djurhem med tillhörande transport - Katt
2. Djurhem med tillhörande transport - Hund
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen