551250-2018 - ResultatSverige-Landskrona: Finansiella konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella tjänster
Referensnummer: 2018/1837
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av koncernkontosystem och andra finansiella tjänster.
Upphandlingen avser köp av koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Landskrona stad samt bolag förtecknade under pkt. 1.3.Upphandlingen omfattar inte avtal om lån och placeringar. Sådana lån och/eller placeringar kommer att upphandlas separat.Avtalstiden är 2019-01-01--2021-12-31, med möjlighet till två (2) plus ett (1) års förlängning, dock längst till och med 2024-12-31 under förutsättning att parterna är överens.
Startdatum för avtalet kan bli uppskjutet vid en eventuell överprövning och vid händelser som staden rimligen inte kunnat förutse. Den totala avtalstiden kommer att vara oförändrad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66110000 Banktjänster, 66171000 Finansiell rådgivning, 79211110 Lönehantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen