551254-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompletterande rekvisitionsläkemedel inom ATC-kod A, B, C, G, J och M samt ATC-kod L01XC06
Referensnummer: RS210619
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar sitt rubricerade behov av kompletterande rekvisitionsläkemedel inom ATC-kod A, B, C, G, J, M samt ATC-kod L01XC06.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen