2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – Elkonsulter
Beskrivning: Uppdraget omfattas av konsultuppdrag inom arbeten avseende El-konsult vid mindre och större om- och nybyggnationer av hyresrätter och/eller kontorsytor. Objekten är belägna i Solna stad. Arbetet kan omfatta nedan punkter men utesluter inte andra arbeten inom området. - Framtagning av ritningar och tekniska specifikationer för elinstallationer, belysning, kraftdistribution, nödsystem, säkerhetssystem, transporter och kommunikationsnätverk - m.m
Intern identifierare: SI 2024/36
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314100 Tjänster på elområdet
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000