551361-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Petroleum och destillat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel till Askölaboratoriet
Referensnummer: SU FV-3083-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09130000 Petroleum och destillat
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser främst drivmedelsleveranser till Askölaboratoriets fartyg och båtar vid hemmahamnen i Uttervik, Trosa. Leveranser ska dock kunna ske till hela Sveriges östersjökust inklusive Gotland.
Drivmedel kommer att avropas då Stockholms universitet har behov och någon viss volym kan inte garanteras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser främst drivmedelsleveranser till Askölaboratoriets fartyg och båtar vid hemmahamnen i Uttervik, Trosa. Leveranser ska dock kunna ske till hela Sveriges östersjökust inklusive Gotland.