Avtalet omfattar idrottsutrustning och sportartiklar passande för skolbruk till kommunerna Avesta, Borlänge, Falun, Gagnef, Hedemora, Ludvika och Säter samt Västerbergslagens utbildningsförbund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Idrott Förbrukningsmaterial
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37415000 Friidrottsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 2: Vinteridrott
Del nr: 2
Grupp 3: Skridskor hockey
Del nr: 3