55146-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Kameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av avancerade IR-kameror
Referensnummer: FOI-2022-560
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38651000 Kameror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av avancerade IR-kameror för forskning och utveckling och som tillverkas på beställning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38519300 Kamera eller videokamera till mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen