See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsulttjänster inom hydrologi, hydrogeologi, geologi och vattenrening
Beskrivning: Locum önskar upphandla konsulttjänster avseende utredningar inom hydrologi, hydrogeologi, geologi och vattenrening för alla fastigheter som Locum förvaltar inom Region Stockholm. Uppdraget innefattar både teoretiska och praktiska moment. Uppdrag som kan komma att bli aktuella är: förstudier för reservvatten, hydrogeologiska utredningar, förslag på vattenrening, grundvattenmodellering, biträda projektet som sakkunnig och geofysik mm. Alla skeden i Region Stockholms investeringsprocess ingår i uppdraget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100455:Lot:1