551506-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder – Totalentreprenad - Om- och tillbyggnad särskilt boende Källbacka, Ljusdal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTotalentreprenad - Om- och tillbyggnad särskilt boende Källbacka, Ljusdal
BeskrivningLjusdals Kommun upphandlar totalentreprenad avseende om- och tillbyggnad särskilt boende Källbacka i Ljusdal.
Intern identifierare14/25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000