Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal laddinfrastruktur
Referensnummer: KLF 2022/690
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31158000 Laddningsanordningar, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen