551647-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sömnapné, CPAP och Masker
Referensnummer: RS 2019-08548
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
CPAP-utrustning med tillhörande befuktare för behandling av patienter med obstruktiv sömnapné, ventilerade och oventilerade masker för vuxna och barn, tillbehör och reservdelar samt tillbehör och reservdelar för befintlig utrustning inom VGR.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen