551696-2019 - ResultatSverige-Skövde: Petroleum och destillat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygdrivmedel F-44 och AVGAS 100 LL
Referensnummer: FM2019-12215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09130000 Petroleum och destillat
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar leverans av flygdrivmedel F-44 och AVGAS 100 LL
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
F-44
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet omfattar leverans av flygdrivmedel F-44
Avgas 100LL
Del nr: 2
Avtalet omfattar leverans av flygdrivmedel AVGAS 100LL