551797-2019 - ÄndringSverige-Borås: Sportartiklar och -utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmaterial
Referensnummer: 2019-00038IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar idrottsmaterial för kommunens verksamheter, främst skolor och idrottsanläggningar, för både inomhus- och utomhusbruk.