551810-2021 - ResultatSverige-Järfälla: Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: Kst 2020/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av kontorsmaterial och att upphandlingen ska leda till rätt kvalitet till rätt pris samt minskad miljöpåverkan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen