551835-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vattenreningskemikalier – Driftskemikalier för VA-anläggningar dricksvatten - Gästrike Vatten AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftskemikalier för VA-anläggningar dricksvatten - Gästrike Vatten AB
BeskrivningGästrike Vatten AB planerar att som moderbolag upphandla ramavtal gällande leverans av drifts kemikalier för vattenverk inom koncernen bestående av fem (5) medlemskommuner i Gävleborg samt Östhammar kommun. OBS detta är enbart en förhands annons som kan komma att justeras farm till skarp annonsering.
Intern identifierare14762
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 45232421 Reningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDriftskemikalier för VA-anläggningar dricksvatten - Gästrike Vatten AB