Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmssytem för särskild boende äldreomsorg, Lessebo kommun
Referensnummer: 19/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Lessebo kommun ska upphandla modern trygghetsspanade teknik. Kommunens mål är att samtliga boenden inom äldreomsorgen ska utrustas med en moderna lösning för trygghetsskapande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32270000 Digital överföringsutrustning, 35125300 Övervakningskameror, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen