2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personalgåvor vid jul, pensionsavgång och jubileumstillfällen.
Beskrivning: Ramavtal för personalgåvor vid tre olika gåvotillfällen; A) Julgåva till personalen, B) Gåva vid pensionsavgång, C) Gåva vid jubileumstillfällen.
Intern identifierare: KS 2025/00671
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18500000 Smycken, klockor o. d., 22300000 Vykort, gratulationskort och andra trycksaker, 22321000 Julkort, 30162000 Aktiva kort, 39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap, 39241120 Köksknivar, 39298900 Diverse inredningsartiklar, 39514000 Badrums- och kökslinne, 39514200 Kökshanddukar, 92300000 Underhållningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A) Julgåvor till personalen
Beskrivning: Årlig julgåva till kommunens anställda
Intern identifierare: Anbudsområde A) Julgåvor till personalen
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B) Gåva vid pensionsavgång
Beskrivning: Minnesgåva i samband med när medarbetare/förtroendevald går i pension (minst 6 års anställningstid/uppdrag)
Intern identifierare: Anbudsområde B) Gåva vid pensionsavgång
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C) Gåva vid jubileumstillfällen
Beskrivning: Så kallad medaljfest som minnesgåva efter 20 års uppdrags- eller anställningstid.
Intern identifierare: Anbudsområde C) Gåva vid jubileumstillfällen