2. Förfarande
Förfarande
Titel: Befintligt sjukhus Helsingborg – Psykiatri södra och västra flyglarna
Beskrivning: Entreprenaden avser ombyggnation av psykiatriska vårdavdelningar inom huvudbyggnad (By02) på Helsingborgs lasarett plan 15. Uppdraget omfattar drygt 4000 kvm ombyggnad.
Intern identifierare: 83010200-408644-52080
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete