Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult anläggningsentreprenad
Referensnummer: ink.2019.22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster avseende beställarstöd vid upphandling och genomförande av beläggnings- samt anläggningsentreprenader m.m. Konsulten ska leverera beställarstöd genom hela kedjan från analys inför upphandling till avslut genom slutbesiktning och garantiuppföljning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen