552146-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekaniska tjänster
Referensnummer: TKN 2019-729
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för mekaniska tjänster inom tre verksamhetsområden.
Efterfrågade tjänster är:
— Svetsningsarbeten
— Industrimontage
— Maskinreparation
— Monteringsarbeten
— Installation av processutrustning
Verksamhetsområdena är:
— Dricksvatten
— Spillvatten
— Dagvatten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Norra/Västra
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Södra/Östra
Del nr: 2