2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad - Utbyte Låssystem Tekniska Utrymme Akademiska Hus Linköping & Norrköping
Beskrivning: Orientering Akademiska hus ser över lås och säkerhet i alla sina tekniska utrymme i Linköping och Norrköping. Denna förfrågan omfattar de lås-tekniska delarna. I sidoentreprenad kommer Åhlin och Ekeroth att utföra andra säkerhetshöjande åtgärder som tex. dörrbyte, förstärkning av väggar mm. Omfattning Entreprenaden omfattar leverans och montage av elektroniska och mekaniska cylindrar och nycklar samt valideringsläsare. Se vidare administrativa föreskrifter.
Intern identifierare: 24/82
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44520000 Lås, nycklar och gångjärn
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsformulär