552163-2025 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Tvätt av vägtunnlar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTvätt av vägtunnlar
BeskrivningUpphandlingen omfattar utförande av tvättning och renhållning av följande 8 tunnlar: • Blekholmstunneln • Esbotunneln • Hundra Knutars Backe • Karlbergstunneln • Klaratunneln • Söderledstunneln • Tomtebodatunneln • Hjulstatunneln
Intern identifierareT2024-03567
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTvätt av vägtunnlar